Wyższa Szkoła Bankowa podpisała umowę z Akademią Szkraba Montessori w Opolu

WSB Opole

 

9 stycznia br. Wydział Ekonomiczny w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz przedszkole Akademia Szkraba Montessori w Opolu podpisały umowę o współpracy. Akademia Szkraba to pierwsze przedszkole w Opolu, w którym w pełni wykorzystywana jest metoda nauczania zapoczątkowana przez Marię Montessori. Natomiast Wyższa Szkoła Bankowa oferuje studia na kierunku Pedagogika ze specjalnością: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym z pedagogiką Montessori.

Przedszkole Akademia Szkraba to przyjazna placówka, ze znakomitą kadrą i warunkami edukacyjnymi. Jest doskonale wyposażona w pomoce do pracy z małymi dziećmi, dysponuje fachowym i interesującym dla dzieci programem, bogatą ofertą zajęć dodatkowych, czy nawet hodowlą dżdżownic i rybek. Dzięki podpisanej umowie między Akademią Szkraba Montessori, a Wyższą Szkołą Bankową studenci WSB mają możliwość odbywania wizyt studyjnych, korzystania z pomocy dydaktycznych i ich konstruowania, a także realizacji praktyk studenckich w placówce przedszkolnej. Dla studentów Pedagogiki to doskonałe uzupełnienie do wykładów i ćwiczeń prowadzonych przez specjalistów metody Montessori, terapeutów, psychologów i nauczycieli WSB specjalizujących się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Studiowanie Pedagogiki z metodą Montessori stwarza możliwość poznania pedagogiki alternatywnej i zbudowania innowacyjnego warsztatu pracy z dzieckiem i uczniem. Technika Montessori oparta jest o niezwykłe metody pracy, które optymalizują rozwój dziecka i zwiększają możliwości uczenia się, poznawania świata oraz zwiększania samodzielności. Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego, szczególnego podejścia w pracy wychowawczej i w nauczaniu. Takie podejście zapewnia praca metodą Marii Montessori – mówi dr Joanna Wawrzyniak, Menedżer Kierunku Pedagogika w WSB. – Montessori staje się coraz bardziej docenianą metodą pracy, co powoduje jej rosnącą popularność w edukacji na całym świecie.

Źródło: Wyższa Szkoła Bankowa podpisała umowę z Akademią Szkraba Montessori w Opolu, WSB 2016.