Spacery przyrodnicze, zajęcia plenerowe

_______
„Tylko poeci odczuwają fascynację wąskim strumyczkiem źródlanej wody wypływającej spośród skał, tak jak odczuwa to dziecko, które wyraża entuzjazm, śmieje się, chce zatrzymać się i dotknąć go dłonią, jakby chciało go pogłaskać. Chyba nikt oprócz świętego Franciszka nie potrafi zachwycać się skromnym robaczkiem lub zapachem tak, jak czynią to dzieci.”

„Kiedy dzieci mają bezpośredni kontakt z przyrodą, wtedy nagle wychodzi z nich cała ich siła.”
– Maria Montessori, Odkrycie dziecka
_______Wyspa Bolko

Śniadanie na molo. Oaza spokoju. Zen.Spacer wśród lawend

Wśród bzzzyczących owadówIdziemy w las!

Jeżyny, maliny, poziomki i jagody – najsłodsze smaki wakacjiWiosna w Parku NadodrzańskimJesień plecień na Wyspie BolkoZimaaa!Podchody

Cała wyspa jest nasza!Ślimak, ślimak pokaż rogi

Wielobarwne wstężyki gajowe, mięsiste winniczki oraz oślizgłe pomrowy i śliniki…
Takie bogactwo podsunęła nam deszczowa pogoda kilka dni temu.
Obserwacja ślimaków może pochłonąć bez reszty.Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza
„Bierawa – kopalnia przywrócona naturze”Zielone Opole!

„Wyobraźcie sobie, gdyby drzewa emitowały sygnał Wi-Fi, to wszyscy sadziliby je wszędzie, gdzie tylko by się dało i nikt nie myślałby o ich ścinaniu. Jaka szkoda, że produkują tylko tlen, który jest nam niezbędny do życia.” Z okazji Święta Drzewa nasze przedszkolaki chętnie wzięły udział w lokalnych akcjach sadzenia drzewa, świadomie przyczyniając się do ograniczania emisji dwutlenku węgla. Drzewa stanowią naturalną zaporę ograniczającą rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń powietrza, wpływają na zmniejszanie zanieczyszczenia wód, ograniczą hałas wokół ruchliwych tras i służą jako zapory przeciwwietrzne, przeciwśnieżne oraz ograniczające dostęp światła. Nauka przez działanie wspaniale tę wiedzę utrwala.