Co nas wyróżnia

Jesteśmy pierwszym na mapie Opola punktem przedszkolnym, gdzie w pełni pracujemy metodą Marii Montessori z maksymalnie dziesięcioosobową grupą dzieci w wieku 3-6 lat.
W Akademii Szkraba Montessori szacunek do dziecka jest podstawą budowanej z nim relacji. Drogowskazem dla nas – pedagogów jest zarówno pedagogika Marii Montessori jak i empatyczna komunikacja.

 

Edukację w oparciu o metodę Marii Montessori realizujemy w uporządkowanej, minimalistycznej przestrzeni korzystając z oryginalnych pomocy rozwojowych. Podążamy za dziećmi, rozbudzamy ich zainteresowania i wyobraźnię. Pomagamy pokonywać trudności, ale przede wszystkim obserwujemy i dajemy możliwość pracowania nad własną samodzielnością i samoświadomością.

 

Zgodnie z założeniami rodzicielstwa bliskości, dzieci mają czas i przestrzeń na poznanie siebie. Mają prawo do przeżywania każdej emocji, samostanowienia o sobie i nauki przez doświadczenie. Jednocześnie uczymy dzieci respektować granice, zwłaszcza te dotyczące bezpieczeństwa.

 

Bliskość natury odgrywa w naszym przedszkolu ogromną rolę. Bezpośrednie sąsiedztwo Parku Nadodrzańskiego i Wyspy Bolko zapewnia dzieciom przestrzeń do swobodnych, kreatywnych zabaw i budowania relacji społecznych. Świat przyrody mogą poznawać i doświadczać wszystkimi zmysłami. Towarzysząca nam w codziennych wyprawach pedagogika przeżyć i przygody pozwala odkrywać dzieciom ukryte talenty, budować poczucie własnej wartości, rozbudzać zainteresowania oraz uczyć tzw. kompetencji miękkich, czyli umiejętności interpersonalnych i organizatorskich, negocjacji, zaufania, komunikacji, kreatywności, zarządzania zasobami.

 

 

Naszym Przedszkolakom zapewniamy

 • bezpieczeństwo,
 • przyjazną, rodzinną atmosferę opartą szacunku wobec dziecka i jego potrzeb,
 • edukację w oparciu o metodę Marii Montessori realizowaną w specjalnie przygotowanym otoczeniu z wykorzystaniem oryginalnych pomocy dydaktycznych, przez przeszkolonych w kierunku Montessori nauczycieli,
 • kameralne warunki do nauki i zabawy,
 • indywidualne podejście do każdego dziecka,
 • wszechstronne przygotowanie do rozpoczęcia edukacji szkolnej,
 • zajęcia dodatkowe zgodnie z zainteresowaniami dzieci,
 • konsultacje ze specjalistami różnych dziedzin, np. logopedą, psychologiem, terapeutą,
 • spędzanie czasu na świeżym powietrzu (o każdej porze roku – ponieważ wychodzimy z założenia, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania),
 • bliskość natury – znajdujemy się się w zielonym sercu Opola, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Nadodrzańskiego i Wyspy Bolko,
 • wycieczki do miejsc nauki i kultury oraz zwiedzanie regionalnych atrakcji turystycznych.

 

 

akademia szkraba montessori

Współtworzymy studia podyplomowe
Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z pedagogiką Montessori